Rozkaz L1/2017

Informujemy o nowym rozkazie Komendanta Hufca ZHP PŁOCK hm. Mariusza Fabiszewskiego L1/2017 z dnia 3 stycznia 2017 roku. Rozkaz jest do pobrania z zakładki "Rozkazy" w prawym menu.
Kategoria: Aktualności, ostatnio aktualizowany: 2017-01-03 22:46:29

Pogrzeb hm. Władysława Rychlickiego

Informujemy, że pogrzeb Druha hm. Władysława Rychlickiego odbędzie się 3 stycznia we wtorek o godz. 13:00 w Toruniu w Kościele Miłosierdzia Bożego ul. św. Faustyny.
Kategoria: Aktualności, ostatnio aktualizowany: 2017-01-02 09:32:45

Odszedł na wieczną wartę hm. Władysław Rychlicki

29 grudnia odszedł na wieczną wartę instruktor Hufca ZHP PŁOCK hm. Władysław Rychlicki. Swą instruktorską służbę rozpoczynał ponad pięćdziesiąt lat temu w szczepie działającym przy Szkole Podstawowej nr 1 w Płocku i z tym środowiskiem był związany przez wszystkie lata pobytu w Płocku. Nie było to przypadkowe – wszak tam aktywnie działała jego żona, hm. Zofia Rychlicka. Do dziś jego ówcześni harcerze wspominają, jak w połowie lat sześćdziesiątych przyjechał jeszcze jako „cywil” na obóz szczepu w Rusi Małej. Wkrótce zaczął instruktorską służbę. Prowadził drużynę harcerską, zajmował się w szczepie sprawami kwatermistrzowskimi, wykazując ogromną dbałość o sprzęt, m.in. legendarne namioty „Bałtyk”.Pustkowo, Pobierowo, Łukęcin, Jazy, Koronowo – tam jeździł ze swoimi harcerzami na obozy, słynąc z budzącej podziw umiejętności budowania bram. Zdolny, pracowity, odpowiedzialny, mający świetny kontakt z młodzieżą, choć nie był nauczycielem, jak większość instruktorów w tamtych czasach, a inżynierem pracującym w Fabryce Maszyn Żniwnych w Płocku.Przez całe lata związany z Ogólnopolskim Harcerskim Rajdem „Wisła” – jako opiekun patroli rajdowych, komendant trasy, a w ostatnich latach uczestnik trasy instruktorskiej. Jeszcze kilka dni temu zapewniał, że spotkamy się w maju 2017 roku na czterdziestym jubileuszowym rajdzie…Dh. Władku – przy innym ogniu, w inną noc…
Kategoria: Aktualności, ostatnio aktualizowany: 2016-12-29 23:04:49

Betlejemskie Światło Pokoju przekazane szkołom, klubom i świetlicom

Od 30 lat każdego roku dziewczynka lub chłopiec, wybrani przez organizację skautową Austrii odbierają Betlejemskie Światło Pokoju  z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Światełko przebyło długą drogę, a harcerze dzień i noc czuwali by ono nie zgasło. 

14 grudnia odbyła się uroczystość przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju dzieciom i młodzieży z płockich szkół, klubów i świetlic. Zaszczyt organizacji przedsięwzięcia przypadł zuchom z Gromad Zuchowych „Bystre Orły” i „Wesołe Sówki” oraz druhnom: Ilonie Borczuk,  Emilii Wiśniewskiej i Agnieszce Elwertowskiej. Uroczystość odbyła się w Szkole Podstawowej nr 23.

Zuchy wspaniale odegrały teatr cieni pokazując, czym dla harcerzy jest Światło. Przy dźwiękach Mozarta i Vivaldiego wcielili się w anioły, diabełki, żołnierzy przedstawiając wojnę, pokój, miłość i nadzieję. Podczas inscenizacji panowała absolutna cisza, która podkreślała podniosły nastrój uroczystości. Na koniec przemówił Komendant Hufca ZHP PŁOCK hm. Mariusz Fabiszewski oraz Pani Dyrektor SP23 Liliana Tomaszewska. Ich słowa wniosły radość w serca zuchów, którzy włożyli mnóstwo pracy i energii, by przygotować się do dzisiejszego wydarzenia. W tle słychać było kolędy, a zuchy i harcerze dzielili się Światłem, które trafi do różnych organizacji, instytucji i placówek z terenu miasta Płocka. Jednak Ono przede wszystkim jak iskierka rozgrzeje nadzieję w sercach płocczan.

Techniczną stroną przedstawienia opiekował się p. Robert Elwertowski, a magiczne chwile uwieczniła na zdjęciach p. Edyta Paradowska. Dziękujemy!

Zapraszamy na stronę Hufca na Facebooku, gdzie zostały umieszczone zdjęcia: 
https://www.facebook.com/hufiec.plock/
Kategoria: Aktualności, ostatnio aktualizowany: 2016-12-19 21:51:01

Miasto Płock partnerem projektu BŚP 2016

Harcerze, instruktorzy oraz rodzice harcerzy z Hufca ZHP PŁOCK im. Obrońców Płocka 1920 roku wyruszają w podróż do Wiednia, aby z rąk austriackich skautów odebrać Betlejemskie Światło Pokoju, które jest symbolem braterstwa i przyjaźni.

Miasto Płock jest partnerem projektu, dzięki któremu ten niezwykły Ogień po raz kolejny będzie mógł trafić do mieszkańców Płocka, organizacji, instytucji, szkół i parafii płockich.

Zapraszamy na stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/plockniesieswiatlo/

Kategoria: Aktualności, ostatnio aktualizowany: 2016-12-04 15:36:55

Zaduszki Instruktorskie 2016

Komenda Hufca ZHP PŁOCK oraz Instruktorski Krąg "Myśli Braterskiej" serdecznie zapraszają na Zaduszki Instruktorskie, które odbędą się 23 listopada o godzinie 16:30 w Książnicy Płockiej na ul. Tadeusza Kościuszki 6.
Kategoria: Aktualności, ostatnio aktualizowany: 2016-11-14 16:18:34 , więcej »

"W nadwiślańskim grodzie" pieśnią Hufca PŁOCK

Komenda Hufca ZHP PŁOCK podjęła uchwałę ws. ustanowienia pieśni Hufca, którą jest piosenka hm. Jana Chojnackiego z 1946 roku "W nadwiślańskim grodzie".

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z uchwałą.


Kategoria: Aktualności, ostatnio aktualizowany: 2016-11-06 23:36:24

Zaliczenie służby instruktorskiej 2015/2016

Pragniemy poinformować, że komendant Hufca ZHP PŁOCK wydał rozkaz L15/2016 z zaliczeniem służby instruktorskiej za rok harcerski 2015/2016. Rozkaz do pobrania z prawego menu na samym dole.
Kategoria: Aktualności, ostatnio aktualizowany: 2016-10-30 23:15:02

Dyżur Skarbnika Hufca

Pragniemy poinformować, że w czwartek 27 października w godzinach 15:00 - 17:00 swój dyżur będzie miała Druhna Alicja - Skarbnik Hufca. To idealna okazja, aby zapłacić składki, rozliczyć się z zaliczki lub po prostu porozmawiać :). Do zobaczenia!
Kategoria: Aktualności, ostatnio aktualizowany: 2016-10-26 03:45:11

Odwołany dyżur komendanta

Informujemy, że dyżur komendanta hufca zaplanowany na dzień 11 października został odwołany. Najbliższy dyżur odbędzie się w piątek 14 października.
Kategoria: Aktualności, ostatnio aktualizowany: 2016-10-10 08:31:48
Szablon pochodzi z free website templates