Rajd Wisła- trasa zuchowa

W dniach 20-22 maja już po raz 39. odbył się Ogólnopolski Harcerski Rajd „Wisła”.
Po raz kolejny Krąg Instruktorów i Starszyzny "Niezbędnik" zorganizował trasę zuchową. W tym roku zuchy zdobywały sprawność „Leśnika”. Od Gór poprzez Łąck aż do Gorzewa podpatrywały zwierzęta i rozpoznawały chronione rośliny. Podczas piątkowej wędrówki zuchy poznały zasady zachowania się w rezerwacie, szukały igły w stogu siana, próbowały soli w lizawkach dla zwierząt, mierzyły wiadukt w Łącku i rozwiązały niezliczoną ilość leśnych zagadek. Wieczorem, w nadleśnictwie w Łącku, przy ognisku spotkały się z leśnikiem, który opowiedział wiele interesujących historii. Na ognisku pojawił się też Duch Lasu, który mówił, że bacznie obserwuje zuchy i ich zachowanie w lesie. W szkole, dzięki transmisji na żywo z zamontowanych w różnych częściach Polski kamer, podpatrywaliśmy ptaki w gniazdach i zwierzęta w środowisku naturalnym. Były też prace plastyczne z chronionymi roślinami i zwierzętami. Niektóre zwierzaki przybrały niesamowite kolory, niespotykane w naturalnym środowisku, ale przecież dobra zabawa jest najważniejsza, a fantazja dzieci nie zna granic.
Kategoria: Aktualności, ostatnio aktualizowany: 2016-05-30 14:49:01 , więcej »

Pan Kopernik, piernik i dinozaury czyli wycieczka w nieznane

Dziewiątego maja już od rana świeciło piękne słońce. Zuchy skoro świt zerwały się na równe nogi! Dziś jedziemy na wycieczkę do Torunia i Solca Kujawskiego. Oj, będzie się działo! Znając nasze druhny Emilię Wiśniewską, Ilonę Borczuk i Agnieszkę Elwertowską, na pewno coś wymyślą.
Kategoria: Aktualności, ostatnio aktualizowany: 2016-05-24 14:02:45 , więcej »

Godziny otwarcia biura

Z przyjemnością informujemy,że biuro hufca będzie otwarte codziennie od 12:00 do 16:00! Przypominamy również, że dyżury konkretnych instruktorów z komendy hufca są dostępne w zakładce Kontakt, dyżury w prawym menu.
Kategoria: Aktualności, ostatnio aktualizowany: 2016-05-23 09:20:29

Warsztaty finansowe

25 maja o 18:00 w hufcu na ul. Krótkiej 3a odbędą się warsztaty dla kadr drużyn i gromad zuchowych z prowadzenia dokumentacji finansowej prowadzone przez phm. Igora Ciepielaka. Zapraszamy kadry jednostek, a także członków gromad i drużyn odpowiedzialnych za finanse.
Kategoria: Aktualności, ostatnio aktualizowany: 2016-05-22 23:28:56

Oferta półkolonii letnich

Czuwaj! Jak co roku Hufiec organizuje półkolonie letnie, wszystkich chętnych zapraszamy do zapoznania się z ofertą!
Kategoria: Aktualności, ostatnio aktualizowany: 2016-05-16 00:04:41 , więcej »

Spacer Pamięci

W słoneczne, sobotnie przedpołudnie 30 kwietnia spotkaliśmy się na „Spacerze pamięci”. Punktualnie o godzinie 9.00 przy wejściu na Cmentarz w Alejach Kobylińskiego stawili się wszyscy chętni, którzy odpowiedzieli na zaproszenie dh. Beaty Parulskiej-Kajkowskiej.
Kategoria: Aktualności, ostatnio aktualizowany: 2016-05-10 16:06:28 , więcej »

Kursy kierowników i wychowawców

Czuwaj! Nasza chorągiew organizuje kursy dla wychowawców, a także kierowników wypoczynków! Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy! Oferty kursów w załącznikach!
Kategoria: Aktualności, ostatnio aktualizowany: 2016-05-08 23:24:33 , więcej »

Konkurs Flaga w akcji

202 GDH swoją relację z konkursu święta flagi tak opisuje: Druhny z zastępu Monoceros wzięły udział w konkursie Flaga w akcji organizowanego przez fundację Macte Animo i musiały zrobić zdjęcie prezentujące to w jaki sposób obchodzą Święto Flagi i rozdać naklejki, które im wysłali. Zrobiły super zdjęcie!

Harcerze z 13 DSH "Filantroperzy" wzięli udział w zbiórce dotyczącej Dnia Flagi. Wyszukali niezbędnych informacji o samym święcie i jej bohaterce - fladze RP, następnie bezbłędnie rozwiązali quiz i wyruszyli w teren. Ich celem było rozdanie przechodniom jak największej ilości biało-czerwonych naklejek. Nasza akcja spotkała się z miłymi i sympatycznymi reakcjami społeczeństwa. Zbiórka została przeprowadzona w ramach akcji "Flaga w akcji" sponsorowanej przez Fundację Macte Animo, która przysłała niezbędne materiały.
link do fotorelacji: https://goo.gl/photos/jmhBzMETuHZaBnVVA - 13 DSH!
Kategoria: Aktualności, ostatnio aktualizowany: 2016-05-08 23:03:50

Biwak majowy

2-3 maja to jedne z ważniejszych wydarzeń w naszym kraju,  wtedy zastanawiamy się nad byciem patriotą,  wspólnie wspominamy postaci z kart historii i świętujemy podjęte przez nich decyzję. Po kilkuletniej przerwie udało nam się zorganizować biwak majowy.
Kategoria: Aktualności, ostatnio aktualizowany: 2016-05-08 22:51:24 , więcej »

Zbiórka Drużynowych i Przybocznych

17 maja o godzinie 17 odbędzie się zbiórka, na której będą poruszane taki temat jak program gromad, drużyn i kręgów akademickich! Nie przegapcie okazji i przyjdźcie!
Kategoria: Aktualności, ostatnio aktualizowany: 2016-05-05 22:26:46