Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że na wieczną wartę odszedł harcmistrz Henryk Wójcik, oddany harcerski wychowawca, były komendant hufca ZHP PŁOCK w latach 1964 -1971, nauczyciel i pracownik oświaty. Druh Henryk  poświęcił swoje życie kształtowaniu młodych pokoleń, będąc wzorem dla wielu młodych harcerzy.

Jego zaangażowanie i pasja do harcerstwa były inspiracją dla licznych wychowanków, którzy pod jego kierunkiem uczyli się wartości takich jak honor, odpowiedzialność i służba innym. W latach 1964 -1971 pełnił funkcję komendanta hufca, gdzie nie tylko kierował działalnością harcerską, ale również dbał o rozwój duchowy i fizyczny swoich podopiecznych oraz współpracowników. Jego wkład w rozwój harcerstwa w regionie pozostanie na zawsze w pamięci tych, którzy mieli zaszczyt z Nim współpracować.

W 1962 roku był komendantem ośrodka harcerskiego w Białej, współtworzył bazę harcerską w Słupnie. Był organizatorem obozów, kolonii, współtworzył, a następnie prowadził drużyny i szczepy.

Jako nauczyciel i pracownik oświaty, pracował również w kuratorium, gdzie swoim doświadczeniem i wiedzą wspierał rozwój edukacji. Jego profesjonalizm i oddanie sprawie edukacji były nieocenione, a Jego działania były ogromnym wsparciem dla wielu młodych ludzi.

Rodzinie i bliskim składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Odszedł na wieczną wartę 03 sierpnia  2024 roku.
Pogrzeb odbędzie się w czwartek 08 sierpnia 2024 o godz. 13:00 w Kościele w Radziwiu.