Szanowni Państwo,

płockie harcerstwo z roku na rok staje się co raz bardziej atrakcyjne, w nasze szeregi wstępuje co raz więcej zuchów, harcerzy, a nawet osób dorosłych, które po odpowiednim przeszkoleniu decydują się na bycie drużynowymi i prowadzenie jednostek harcerskich.

Hufiec ZHP PŁOCK im. Obrońców Płocka 1920 roku zrzesza ponad 600 zuchów, harcerzy, instruktorów i seniorów działających na terenie Płocka oraz gmin Maszewo, Słupno i Stara Biała. Nasz Hufiec bez wątpienia jest odpowiednią wspólnotą wielopokoleniową dla Państwa dziecka.

Jak wygląda nasza działalność?

Zuchy i harcerze spotykają się na cotygodniowych zbiórkach. Każda gromada zuchowa i drużyna mają terminy zbiórek dostosowane do potrzeb członków i możliwości kadry. Na zbiórkach trwających 1-2h zuchy i harcerze rozwijają się poprzez różnorodne gry, zabawy, a także (dla starszych) realizację bardzo ciekawych projektów. Korzystamy z wszelakich materiałów i wykorzystujemy bardzo różne formy pracy zgodne z metodą harcerską. Ogniska, biwaki, rajdy, gry terenowe, zbiórki, wycieczki, a w lato obozy i kolonie to podstawowe formy aktywności, jakie stosujemy w ciągu roku. Zdobywamy stopnie i sprawności, które kształtują nasze postawy, charakter, umiejętności i pozwalają nam zdobyć nową wiedzę. Uczymy się odpowiedzialności, zaradności, uczciwości, braterstwa, przyjaźni, empatii, współdziałania w grupie i wiele innych przydatnych w życiu dorosłym… i to wszystko w praktyce, stosując unikatową metodę harcerską. 

Nosimy mundury harcerskie, a naszą drogę wskazuje Prawo i Przyrzeczenie Harcerskie, Prawo i Obietnica Zucha, Kodeks i Zobowiązanie Instruktorskie.

Jesteśmy otwarci na wszystkich zarówno dzieci jak i dorosłych ;). 
Zapraszamy!