„Istniejemy póki , ktoś o nas pamięta”
Carlos Ruiz Zafon

Płockie harcerstwo to tradycja od 1912 roku. Ponad 100 lat harcerskich działań to bardzo wielu zuchów, harcerzy i instruktorów, którzy kształtowali tożsamość Naszego Hufca. Wielu z nich już z nami nie ma, ale nie chcemy o nich zapomnieć. Każdego roku wspólnota Hufca ZHP PŁOCK w okresie 1. listopada odwiedza groby zmarłych harcerzy i instruktorów, na których zapala symboliczne znicze. To chwila zadumy i wspomnień o tych, którzy byli przed nami.

Poniżej znajduje się spis cmentarzy, na których spoczywają harcerze i instruktorzy Hufca ZHP PŁOCK. Dzięki zaangażowaniu naszej rodziny harcerskiej, rodzin zmarłych instruktorów i przyjaciół dla wielu z nich udało się opracować wspomnienia, krótkie noty biograficzne i pozyskać zdjęcia. Dla wielu musimy jeszcze tą pracę wykonać…

Cmentarz w Wyszogrodzie

  1. hm. Maria Woźniak
  2. hm. Jan Woźniak

Cmentarz w Proboszczewicach

  1. hm. Zofia Kozińska

Biogramy i oznaczenie miejsc spoczynku pozostałych  instruktorów związanych z Hufcem Płock w opracowaniu. Materiały będą dołączane do w/w katalogów sukcesywnie.

Kontakt w powyższych tematach . Dh Krzysztof Krajewski  – tel 601708301 lub Komisja Historii i Tradycji Hufca Płock e-mail  plock@zhp.pl