Warto dzielić się dobrem, a zbiórka żywności to jeden z wielu sposobów, by pomóc. Już w dniach 6 i 7 grudnia 2019 roku (piątek, sobota) odbędzie się ogólnopolska zbiórka żywności organizowana przez Caritas w Polsce. W Płocku będzie prowadzona w sklepach Lidl i Biedronka.

W sklepach, my harcerze oraz wolontariusze Caritas będziemy rozdawać ulotki i zachęcać do zakupu produktów żywnościowych i umieszczania ich w specjalnych oznakowanych koszach za linią kas.

Zapraszamy do włączenia się w akcję całą społeczność hufca!

• Drodzy drużynowi prosimy Was o rozesłanie informacji wśród swoich wychowanków oraz ich rodziców. Niech zgłaszają się indywidualnie po zakończonych zgłoszeniach będziemy dobierali zastępy zadaniowe na konkretne 2 godzinne dyżury.
  • Na każdym dyżurze potrzebni są nam również opiekunowie naszych zuchów i harcerzy – prosimy bardzo gorąco naszych drużynowych, instruktorów i starszyznę hufca o zaangażowanie się na tym polu.
  • Po zakończonych zgłoszeniach zastępy zadaniowe będziemy łączyli z osób, które wybrały konkretny termin oraz przydzielimy odpowiedni sklep.

Wystarczy drobny gest, by pomóc na święta najbardziej potrzebującym. Nieustannie liczymy na Wasze dobre serca.

Zgłoszenia do 30 listopada 2019: Chęć swojego udziału (zarówno zuchy, harcerze jak i kadra hufca) wystarczy potwierdzić zgłaszając się za pomocą poniższego linku: