Druhny i Druhowie, Szanowni Państwo,
z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci wieloletniego instruktora Hufca ZHP Płock im. Obrońców Płocka 1920 roku Harcmistrza Romana Gołębiowskiego.
Hm. Roman Gołębiowski od dzieciństwa, przez całe życie był harcerzem. Miał stopień harcmistrza. Z młodzieżą akademicką i nie tylko, organizował rajdy piesze, wielodniowe wycieczki rowerowe po całej Polsce, a także pływanie po jeziorach. Organizował wyjazdy w góry. Zorganizował kilka pobytów w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej z nauką wspinaczki skałkowej i penetracji jaskiń jurajskich. Nad jeziorem Białym zorganizował bazę do nauki pływania i nurkowania. Baza została wyposażona w łódź, garaż i sprzęt do nurkowania. Organizował rajdy piesze wiosenne, letnie i jesienne w okolicach Płocka. Dzięki tym rajdom harcerze mieli okazje poznawać tereny okolic Płocka. Efektem rajdów był stworzony przez Druha system znakowanych Szlaków Pieszych. Fascynował się zagadkami logicznymi, którym poświęcał bardzo dużo czasu.

Odszedł na wieczną wartę 11 lipca 2024 roku.
Składam wyrazy współczucia Rodzinie, przyjaciołom i całej społeczności hufca.

Pogrzeb odbędzie się w czwartek 18 lipca o godzinie 14:30 w Warszawie na Powązkach brama nr 6