Czuwaj!
Zbliża się XIV Święto Hufca ZHP PŁOCK im. Obrońców Płocka 1920 roku. Już w drugi weekend kwietnia spotkamy się, aby wspólnie świętować i razem przeżywać kolejne harcerskie przygody.

Z wielką radością zapraszamy instruktorów, drużynowych, zuchów, harcerzy, harcerzy starszych i wędrowników, starszynę, naszych przyjaciół z Klubu Profilaktyki Środowiskowej „Przyjaciele” i Świetlicy Miejskiej „Przytulisko” do udziału w obchodach XIV Święta Hufca ZHP PŁOCK.
Przygotowaliśmy wieczorne spotkanie instruktorskie dla drużynowych, przybocznych, instruktorów i starszyzny w dniu 12 kwietnia 2024 roku. Dla zuchów, harcerzy i harcerzy starszych oraz wędrowników biwak z rajdowym programem, śpiewankami i dobrą zabawą w dniach 13-14 kwietnia 2024. Dla wszystkich sobotni kominek.

Uczcimy także 103. rocznicę odznaczenia Płocka Krzyżem Walecznych przez Marszałka Józefa Piłsudskiego w 1921 roku podczas uroczystości miejskich w dniu 14 kwietnia 2024.
Hasłem przewodnim XIV Święta Hufca ZHP PŁOCK będzie ODPOWIEDZIALNOŚĆ. To właśnie odpowiedzialność jest jednym z celów strategicznych Hufca ZHP PŁOCK do 2027 roku. Przez 3 dni naszego święta chcemy poznać moc odpowiedzialności i świadomie pracować nad kształtowaniem właściwych postaw.

Do zobaczenia na harcerskim szlaku…
Komenda Hufca ZHP PŁOCK im. Obrońców Płocka 1920